Březen 2015

Vnučka perlí - babička je kráva

21. března 2015 v 17:33
Jak jsem se posledně zmiňoval, měli jsme mít na hlídání vnučku Alenku. Kupodivu se dosud neotevřelo téma Pes, za což jsem já osobně velice rád. Ale když jsme u těch zvířátek, musím se s vámi podělit o to, jak Alenka zaperlila na účet naší "babičky". Protože bylo poslední dny poměrně hezky, chodili jsme s vnučkou na procházky. A pokud se nepletu, bylo to předevčírem, byl už podvečer, takže jsme seděli v kuchyni, babička nám chystala večeři a Ála se na ni tak zarytě kouká a najednou z ní zcela bezprostředně vypadne." Babičko, ty vypadáš, jako kráva." Hrkho vám ve mě, to vám tedy povím. Babička se na Alenku podívala a (za mě) až s podivným klidem se zeptatla: Jak to myslíš, Alenko? "Že jsi tak hezká, jako kravička, babi."Kravičky mají také tak hezké oči." To už jsem se musel opravdu začít smát, kde na to na naše holka přišla. Možná z těch našich výletů... Jednou jsme totiž kolem kravek šli. Ale i tak, o zábavu je s tím naším děvčetem opravdu postaráno...

Pátek 13 a nic výjimečného

13. března 2015 v 15:18
Ano, dnes je pátek třináctého, pro někoho z nás, obávaný den. Já na něj nikdy moc nevěřil a ani letos neshledávám zatím na dnešním dni nic neobvyklého. Posledních pár dní bylo lehce šedivých. Situace doma se uklidnila, zase žijeme normálně. Už nemusím vařit, díky bohu. Vlastně jsem dnes ani nechtěl nic psát, ale ráno jsem při mém standartním nákupu potkal Karla a musel jsem se v duchu smát, když mi líčil, kde a co mají v akci. Já nepatřím zrovna mezi ty klasické důchodce, kteří jedou přes půlku města, aby si koupili levnější mléko nebo sýr. Ale také musím uznat, že čím dál více sleduji, že mí kamarádi nebo sousedi v mém věku, se kterýma často diskutuji na chodbě našeho domu v tom opravdu "jedou" na plno. Možná je to také zapříčiněno tím, že i přesto, že žijeme se ženou pouze z důchodu, tak si na jeho výši narozdíl od ostatních nemůžeme nějak zásadně stěžovat. Nežijeme si nad poměry, ale ani nestrádáme, alespoň mě se to tak zdá. Podíval jsem se na internet, a Karel měl pravdu. Levnější máslo v Kauflandu a pro mléko prý jde do Teska. Tam já tedy nenakupuji. Mléko beru z automatu, vajíčka dostáváme od známých z vesnice, jen to máslo se mi občas zdá neúměrně dražší. Není nad domácí produkty, alespoň já to tak mám.

Příští týden k nám přijde vnučka, budeme ji tu mít několik dní, tak už se těším. Doufám, že se neotevře uzavřené téma Pes, že se počasí umoudří a my si užijeme několik společných pěkných dní.

Samotářský život

1. března 2015 v 10:52
Dneska mi je sice už trochu veseleji, ale jsem vyčerpaný a unavený.. Manželka onemocněla, musela do nemocnice a já tu zůstal sám. Těch pár dní bylo celkem krušných. Asi už jsem zapoměl, jaký mám doma poklad, přece jen po těch letech už to člověk bere jako samozřejmost. A i když nerad, sám musím uznat, že těch pár dní, které byla manželka v nemocni mi pomohly k prozření a uvědomění si, že mám doma zlatou a starostlivou ženu. Nyní už je má žena zpět doma, ale ještě by se neměla namáhat, takže se snažím starat o domácnost a dokonce vařit ! Nebudeme si nic nalhávat, nidky jsem pořádně nevařil a už se cítím dost starý na to, abych s tím teď začínal. Vždy vařila manželka, protože je skvělá, ano skvělá, kuchařka. Já si tady zvládl uvařit brambory s opečeným salámem, párky a vaječinu. Bohužel, kuchař ze mě asi nikdy nebude. Uznávám, je to moje slabá stránka, ale jsme s mojí paní od mých 21 let, a v době, kdy jsme spolu chodili a začínali žít, opravdu chlapi měli jiné starosti než stát u plotny. Jo, to dneska, jak vidím, že vaří kdejaký floutek, který je jen trochu známý, to je jiná. I když někdy si vlastně říkám, jestli se ty jejich "recepty" vůbec dají jíst. V době manželčiny nepřítomnosti mi zde nosila sem tam jídlo dcera, takže sláva ji za to. Nebylo to každý den, ale i tak, je to hodná holka. I přesto, že úklidu jsem taky moc nedal, musím se pochválit alespoň za to, že jsem se snažil. I manželka mě po návratu z nemocnice pochválila. Ale i tak to bylo náročných pár dní a doufám, že už budu mít svou ženu zase pěkně doma.