Duben 2015

Tančící rozinky

12. dubna 2015 v 17:25 | Josef
Tak jsem si dneska přečetl, že jakýsi mladík bouchl kladivem do náboje. Po explozi náboje skončil s poraněním hlavy a rukou v nemocnici. Co k tomu dodat? Kdyby mu nebylo 17 let, tak bych si řekl, klukovina, kterou si na hodně dlouhou dobu zapamatuje. V takovém věku, už mi to přijde ale jako vyložená, neomluvitelná blbost. Ale nechci a nebudu soudit, nebyli jsme jako děti lepší. Když si vzpomenu, co jsme vyváděli my, taky se občas divím, že jsme to přežili více méně bez újmy.

Každopádně je pravda, že čím dál více dětí touží experimentovat. Bohužel některé opravdu velice zvláštním způsobem. Trochu jsem zapátral po internetu a našel video s pár chemickými experimenty, které zvládnete udělat doma, většinou. Experiment s ohněm bych doma určitě nezkoušel..Ne všechny jsou určitě vhodné provádět s dětmi, ale většinu byste zkusit mohli. Tak pokud vaše děti touží po nějakém tom chemickém dobrodružství, přidávám k dobru video s pokusy. Jsou určeny především pro mladší ročníky, pro puberťáky už by asi byly málo akční, ale nějak se začít musí. A určitě budou bezpečnější, než rozbíjení nábojnice kladivem.

Přeji fajn neděli a rozlišujme experimenty od blbostí.Dostal jsem stopku

5. dubna 2015 v 17:19 | Neruďák
Tak "babička" se dopátrala mého blogování a dostal jsem stopku. Tedy psát si můžu, ale nesmím zde rozebírat domácí témata a trable. Ne, že by má žena nevěděla, že si na internetu něco sepisuji, to jí zase nic neunikne, ale nějak zvlášť se nezajímala o to, co si zde píši. Až do minulého týdne, kdy se její zájem o mé vysedávání u počítače najednou nečekaně zvýšil. Trochu se zlobila, tak jsem se rozhodl jí neprovokovat (přece jen mám tu "holku svou" pořád rád) a nechat si naše domácí historky jen pro sebe.

Neznamená to však, že bych to zde zapíchl zcela. Je kolem mě řada témat, ke kterým bych se rád vyjádřil, proto budu ve svém stávajícím psaní pokračovat, jen už zde budu psát o jiných tématech, než mém soukromí. Viděl bych to na komentování aktuálního dění. Žena se se mnou o "blbostech" bavit nechce, tak se vypíši alespoň tady, vám.