Květen 2015

Odměna pro pedofila

31. května 2015 v 14:40 | Neruďák
Dneska se mi po přečtení tisku opět zvedl adrenalin a to v mém věku už není nic moc příjemného. Ale může zůstat člověk v klidu, když si přečte článek o doktorovi, který zneužil několik dětí a po osvobozujícímu rozsudku (který mu byl přiřčen pro nepříčetnost), žádá po nemocnici ještě ušlou mzdu za dobu, kdy byl z nemocnice (po incidentu se zneužíváním) propuštěn? Já nevím, koho by to nechalo klidným? Když si představím, že by se stala obětí takového "nemocného člověka" například moje vnučka...vaří se ve mě opravdu krev. Všimli jste si, že vůbec obecně přibývá lékařů, kteří jsou za své neomluvitelné jednání buď odměněni, nebo vůbec neodsouzeni? Kde my to vůbec žijeme? Lékař trýzní děti tím, že jim rozpíchává ruce a schválně jim způsobuje bolest, je vyhozen z nemocnice, ale soudí se, že byl nepříčetný. Zdejší pan zubař zneužívá malé děti, taky osvobozen kvůli nepříčetnosti a ještě zpětně vyžaduje svou mzdu. Jak jsem starý, tak jsem asi nechápavý, ale tohle mi hlava opravdu nechce vzít. Nechci a ani nebudu rozebírat proč se to tady u nás děje, že je tu něco špatně víme každý už dlouho. Ale je mi z toho zle, mizerně a stydím se za ty, kteří tyhle ty "NEPŘÍČETNÉ ÚCHYLY"ještě podporují.

Kanadský buldozer

18. května 2015 v 13:29 | Neruďák
Tak to naše tažení nakonec vítězné nebylo, ale každý milovník hokeje si letos určitě užil své. Trochu mě mrzí, že jsem ani jeden zápas neviděl naživo, protože atmosféra, vyjímaje prvního zápasu v Praze, provázející asi počáteční rozpaky, byla naprosto úžasná. Finy jsme v důležitém zápase porazili, ostatní už ne. A to je škoda. Ruku na srdce, to třetí místo jsem opravdu očekával. Co se týče vítěžné Kanady, tak ta letos válcovala, co mohla. Na tenhle hokej, byla opravdu radost se koukat, i když...jsme to schytali i my. Jsem rád, že fanoušci v hale se i k našemu čtvrtému místu postavili statečně a hráčům poděkovali. Byly doby, kdy tomu tak zcela nebylo, takže jsem tomu opravdu rád. Život po mistrovství se vrací do zajetých kolejí, "moja" má zase svoje nekonečné seriály a já - budu se těšit na další mistrovství. Snad se toho ve zdraví dožiju.

Bude se fandit

14. května 2015 v 15:42 | Neruďák
Tak dneska nás čeká důležitý zápas s Finskem. Svou drahou robu jsem připravil na to, že dnešní dávka čehosi pro mě naprosto absurdního ve formě Růžové zahrady, nebo jak se ten její propletenec jakýchsi, mě nepochopitelných spikleneckých a mileneckých vztahů jmenuje, nebude, že dneska mají hoši důležitý mač. Moje chápající žena už naštěstí po těch našich mnohých létech strávených ve společné domácnosti ví, že jsou chvíle, kdy není prostor pro diskuzi a důležitá hokejová utkání jsou právě jeden z těch zářných příkladů. Takže jsem se dopoledne, i přes ne zrovna příznivé počasí vydal nakoupit nějaké to pivko, i když běžně doma pivo nepiji. V ledničce chladím dvě desítky a s lehkou obavou i nervozitou čekám, jak to večer zmákneme. Přece jen Finové nám určitě dají zabrat. Já upřímně více doufám, než věřím. Ale fandit budu jako o život. Doufám, že vy také.