Jak nemyslet

21. srpna 2015 v 9:12 | Neruďák
V tomto směru to mají muži údajně lehčí. A já si to myslím také. Mám pocit, že my, chlapi, narozdíl od žen opravdu umíme vypnout. Mít v hlavě prostě prázdno. Zapudit myšlenky. Proč to ženy neumí? Nevím a ani si to neumím představit. Asi bych se definitivně zbláznil, pořád na něco myslet, analyzovat, zkoumat. Kdysi jsem na toto téma viděl docela vtipné video, které tuto problematiku celkem vystihuje.

Každopádně teď vážněji. Občas prostě nemyslet nejde. I když bych si to v určitých životních situacích moc přál umět. Odpudit z hlavy to zlé, ty zprávy, kterými nás dennodenně zásobuje tisk i sám život, jsou bezprostředně okolo nás. Nemyslet, nepřipouštět si - občas si říkám, že kdybych se opravdu chtěl odprostit od všeho, že bych musel zaujmout naprostou lhostejnost. Na druhou stranu..Byla by to lhostejnost, nebo jen obrana, ochrana sebe sama, svého duševního i fyzického zdraví? Takhle analyzovat bych to mohl nejspíše do nekonečna.

Chce to najít nějakou zdravou hranici a tou se řídit. Nejsem "matka Tereza", abych se pokoušel spasit svět. Na druhou stranu, pokud mohu, málokdy odmítnu pomoc. Ale jak říkám, vše má své meze, a jsou věci, nad kterými přemýšlet a myslet na ně, prostě nikam nevede. Čím dříve to pochopíme, tím lépe nám bude. Takže přemýšlet, myslet i nemyslet, to vše k životu potřebujeme. Vše si ale aplikujme v rozumných dávkách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Awy Awy | Web | 21. srpna 2015 v 9:27 | Reagovat

To video jsem taky viděla a je to prostě pravda. Pořád musíme na něco myslet, jsme roztržité a je to naše povinnost :D

..Ale já mám schopnost, že když se na něco třeba dívám - video, seriál, film, cokoliv, tak se to toho tak zahledím a vypnu mozek :D
Něco jako vy.
Když žiju v mužským prostředím, tak se toho hodně dá naučit :D

2 Marsi Marsi | Web | 21. srpna 2015 v 12:05 | Reagovat

moc hezky jsi to napsal :) ...a souhlasím, my opravdu moc neumíme vypnout

3 deniknerudnehoduchodce deniknerudnehoduchodce | 22. srpna 2015 v 10:44 | Reagovat

No máte to vy ženské občas dost složité :), ale to my chlapi asi jen těžko pochopíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama