Co je lepší nevědět?

6. září 2015 v 14:59 | Neruďák
Myslím si, že spousty věcí je lepší nevědět. A čím jsem starší, tím ve mě tato myšlenka sílí. Chtěl bych už kolem sebe slýchat samé dobré zprávy, myslím si, že s ohledm na věk už bych si to také zasloužil :D. Ale zatím to vypadá tak, že si budu muset ještě pár let počkat. Zatím mě mé okolí pořád shledává dostatečně mladým na to, aby mi své životní rány a nezdary, mnohdy do detailů, vylíčili, bohužel.

Ale možná mám dobré vyhlídky. Proč? Protože s přibývajícími léty nejen Vy, ale také vaše okolí začíná spekulovat s tím, že je "lepší nevědět". Proč? Protože si jednoduše myslí to, co Vy. Že každá špatná zpráva Vás může přivést do hrobu :). Že byste ji těžce nesli a že Vás tím "na sklonku" života už nechtějí zatěžovat. Znám pár opravdu zářných příkladů, a můžeme začít naši paní sousedkou, říkejme ji třeba p. Novotná. Všichni z její rodiny i širokého okolí věděli, že se jejímu vnukovi rozpadlo manželství. Všichni, kromě p. Novotné. Proč? Protože ji rodina chětla od tého rodinné "katastrofy" milovaného vnuka ušetřit. Dokázali to před ní tajit celý rok. Ale, řekněme si upřímně. Ať už je člověk starý, nebo mladý, nemůžete mu do nekonečna lhát. Prostě to nejde. Jednou se to vždycky všechno provalí. Tak proč lidem zbytečně lhát? Ano, jsou věci, kterých bychom byli rádi ušetřeni, rádi bychom je raději nevěděli, ale dá se to? Nedožene nás to naše lhaní? Dříve, nebo později? Já myslím, že ano. Někdy to samozřejmě vyjde, ale neradno na to spoléhat.

Také bych některé zprávy raději nevěděl...Možná nejde o to, je zcela zatajit. Ale podat je nějak šetrně, rozumně a v klidu. I když si přeji klid a samé dobré zprávy, tak vím, že to prostě nejde. Ale přál bych si, aby, když už se budu muset dozvědět něco, co bych raději nevěděl, mi to bylo podáno tak, abych to mohl nějak rozumně vstřebat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 9. října 2015 v 19:44 | Reagovat

Máme jednu takovou rodinnou pratetu :-)
Přesněji je to teta maminčina bývalého manžela :-)
Už jí bylo devadesát před pár lety, ale pořád to je pěkná a čilá ženská :-)
Moje sestra jí navštěvuje aspoň třikrát týdně a samozřejmě jí sděluje jen to pozitivní, co se v rodině šustne.
A když jednou přijela maminka a zašla k tetě, nechala si teta vyprávět úplně všechny rodinné katastrofy, protože ta přemíra dobra, které se jí donese, už je strašně nudná a ohraná :-)
I ty špatné zprávy jsou potřeba a ne že ne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama