Březen 2016

Příjemné Velikonoce

25. března 2016 v 18:06 | Neruďák
Tak nám začaly Velikonoce. I když my je doma nějak výrazně neslavíme, přece jen se i u nás rozhostila vůně beránka. V košíku jsou připravená čokoládová vajíčka a zajíček pro vnučku. Přece jen musí dostat výslužku nejen v podobě výprasku, ale také nějaké té odměny.. Já už opravdu vyšlehám své nejbližší ženy spíše z povinnosti. Chci přece, aby byly zdravé, tak decentně přes tu jejich prdelenku dostanou. Se synem si dáme nějakou tu štamprličku a bude nám zase o kousek veseleji.

Takže sobě i vám přeji příjemné svátky, ať je ustojíme ve zdraví, či, ať je vůbec ustojíme...

TRAGIKOMEDIE života

12. března 2016 v 8:32 | Neruďák
Komedie života...v čem spočívá? Těžko říct. Někdo od je narození dítě štěstěny, někdo je od narození smolař. Občas se snažíme sice naší pílí, nekončící prací a sebepřesvědčováním o opaku tuto vyšší vůli zvrádit či alespoń eliminovat, ale řekněme si, moc to nejde. Nevím čím to je. Možná genetickou výbavou, prostředím, postojem k životu, nebo prostě osudem...

Někdy i nejotrlejší jedinec, který v životě neměl moc štěstí a rozhodne se to za každou cenu změnit, více méně neuspěje. Znám lidi, kteří ať dělají co dělají, osud jim hází pod nohy jeden klacek za druhým. Oni sice statečně vždycky vstanou a se zatnutými zuby a myšlenkou, že tahle ta smůla či prokletí se přece jen musí někdy zlomit pokračují životem dále, ale netrvá to dllouho a přijde další rána pod pás. Život jim na ramena naloží další těžká břemena, pod jejichž tíhou se chtě nechtě ohnou i ti nejsilnější z nich.

To je možná důvod, proč i já začal věřit v něco tak bizarního, jako je osud. Samozřejmě i v mém věku se snažím spousty věcí ovlivnit svým chováním, jednáním, přístupem a postojem. Ale také už si připouštím variantu, že některé věci zvrátit prostě nelze. Nevím proč, nevím jak a nevím za zajým účelem se tak děje, ale prostě se to děje. Nejle od toho utéct, nelze to přehlížet, je nutné to nějakým způsobem přijmout a vyrovnat se s tím. Možná právě v tom spočívá ta pomlslná komedie života. Protože někdy, ať se snažíme sebevíc, něco v našem životě je prostě silnější než my.